Зробити сторіку домашньою     Про нас   Запитання відповіді   Бізнес навчання   Бізнес новини   Оголошення

робота, вакансії

дозволи, погодження

комерційні пропозиції

тендери, проекти

бізнес - план

на допомогу підприємцю

 

Результати роботи Сокальської Агенції

Cв'ято “День Підприємця”, та благодійний аукціон “Громада - Дітям”

Сокальській Агенції 28 березня 2006р виповнилося один рік.

НАШІ ПАРТНЕРИдалі

даний сайт створений в рамках проекту розвитку Львівщини за фінансової підтримки DFID

http://www.ldp.lviv.ua

 

Архів новин

 

 


Сокальська АРР :: Комерційні пропозиції
 

Пропозиції інвестору

Історична довідка, культурно- історична спадщина.

Сокальська АРР :: Історична довідка :: Пропозиції інвестору

с. Тартаків

Було це давно. Коли наша матінка-Русь проводила криваві війни з татарами, які грабували, палили, вбивали все на своєму шляху. Рятуючись від неволі, смерті багато людей втікало і ховалось в лісах.

с.Тартаків
с.Тартаків
Перша колонія людей, яка осіла в лісах стала корчувати дерева під родючі поля, будувати оселі. Згодом для різання та розпилювання дерев побудовано тартаки і за їхньою назвою найменовано поселення - Тартаків, яке з'явилось у Надбужанській низовині Галичини.
На північний схід Тартакова пливе потік Спасівка – притока Буга.

с.Тартаків
с.Тартаків
Вперше письмова згадка про Тартаків подана в 1415 році, друга в 1426 в документах князів Зимовита та Владислава.
Тартаків вже у 17 столітті користувався міськими правами. На документах з 1786 року фігурує велика печатка містечка із зображенням архангела Михайла, який мечем б'є змія.

с.Тартаків
с.Тартаків
Герб Тартакова: у червоному полі архангел Михайло у золотому обладунку та срібній одежі, який в одній руці тримає золотого полум'яного меча, а в другій – синій щит із золотим хрестом топче срібного змія.

Прапор (херугва) Тартакова : квадратне полотнище, у жовтому полі червона літера «Т», на якій жовтий полум'яний меч архангела.
У 1587 році у Тартакові побудовано костьол, а в 1603 році його реконструйовано в стилі рококо. При костьолі функціонував навчальний заклад «Колегія шкільна», у місті діяла єврейська синагога.

с.Тартаків
с.Тартаків
У 1774 році селяни Тартакова під охороною війська складали в костьолі присягу вірності Цісаревій і Цісарю. На запитання чи визначають тодішніх правителів за цісаря і пана свого, селянин відповів : «Нехай там і чорт буде цісарем, щоб тільки добрим був паном, то ми будем його слухати».

с.Тартаків
с.Тартаків
Цілою окрасою Тартакова обраний замок окружений великою огорожею з високими деревами. Резиденція магната Селезія Потоцького. В замку збирались вельможі з різних місцевостей і країн на відпочинок і забави. Тут була рідкісна книгозбірня, чимало картин визначних художників, дзеркальний зал. До замку часто навідувалась і після смерті Салезія Потоцького перейшли у спадок його синові Станіславу Щежному Потоцькому всі багатства та володіння. Але він користувався ними недовго. Через значні борги, які висіли на маєтку, австрійська влада пропонує продати з молотка. Що було зроблено в березні 1781 року. Потоцький продає свої володіння багатому шляхтичеві Адаму Понінському. Оборонний замок Потоцького згодом реконструювали на палац в стилі французького необарокко. Панн продає маєток німкені Єдеровій і виїжджає у Францію. Весілля її дочки пам’ятали довго тартаківці. Рідна сестра пана Лянцкоронського була замужем за адвокатом паном Урбанським, жили вони в Раві –Руській. Урбанські відкупили маєток і стали господарювати. З собою пани привезли садівника Антона Данилюка з сім’єю, який доглядав за клумбами квітів, галереєю чудових рідкісних заморських дерев та кущів.

с.Тартаків
с.Тартаків
Спочатку жителі села Тартакова спорудили каплицю, яку згодом знищив пожар. Тоді вони звели дерев’яну церкву, а в 1875 році на цьому ж місці спорудили нову, муровану церкву, яка зберігається донині.

с.Тартаків
с.Тартаків
У період панування Польщі (1920 – 1989 рр) за адміністративним поділом існували: Тартаків-місто, Тартаків і Тартаківець-село. У містечку була семикласна школа, постерунок поліції і два млини.

У 1964 році споруджено пам’ятник Т.Г.Шевченку.
У 1975 році – встановлено обеліск на честь полеглих односельчан в роки другої світової війни.
У 1993 році збудовано нову середню школу.
У 1996 році споруджено пам’ятник на честь 5 річниці проголошення незалежної України.
У 2000 році Тартаківській середній школі присвоєно ім’я Петра Саноцького.

 

Петро Саноцький (“Орел Сизокрилий”) був організатором і душею української молоді на Сокальщині. Полковник українського пласт в Сокальщині. Доктор права і теології загинув від рук польських терористів у 1945 році.

ТАРТАКІВ СЬОГОДНІ

с.Тартаків
с.Тартаків
Завітаймо в Тартаків сьогодні. На вулицях силами громадськості зроблено тротуари, на пустирі красується новий парк. Серед дерев журиться в своїй задумі за дою України Т.Г.Шевченко.

Вздовж будинку “Просвіти”, в якому знаходиться бібліотека ростуть кущі живоплоту, милують око вербички.
Трошки далі по вулиці знаходиться Амбулаторія, де можна завжди отримати першу допомогу і пораду спеціаліста.

с.Тартаків
с.Тартаків
Центр села, де міститься школа, пошта, аптека, магазини, кафе, пам’ятник в честь незалежності України, нагадує тепер кусочок містечка. В Україні ніколи не буде багато світла цивілізації в нових умовах нашого буття. Той смолоскип і ту зорю ми запалили новим світлом для того, щоб побачили нас і зацікавились нами і визнали собі рівними.

Пройшли роки і ми інакші стали
Село розквітло у новій красі
Та як тепер тебе б не називали:
“Ми йдем до міста”—кажемо усі.


 


 

 

 

shopgimnazija
Copyright 2006 ©
написати вебмайстру
багато цікавої інформації про м.Сокаль та Сокальщину можна прочитати, завітавши на сторінку
www.sokal.lviv.ua Сокаль  і  Сокальщина